close

Raport

W tematyce: Bezpieczeństwo i obronność

Jak planować rozwój marynarki wojennej?
Doświadczenia polskie i brytyjskie

Data publikacji: 07/2022

Link źródłowy: kliknij tutaj

Informacja prasowa: kliknij tutaj

Skopiuj link do raportu
Pobierz raport w PDF
icon

Streszczenie

icon

Streszczenie

Raport przedstawia analizę doświadczeń Polski i Wielkiej Brytanii w zakresie planowania i rozwoju marynarki wojennej. Autorzy omawiają kwestie związane z bezpieczeństwem morskim, wykorzystaniem potencjału gospodarczego linii brzegowej oraz rozbudową infrastruktury portowej. Raport zawiera także analizę polskiego przemysłu stoczniowego oraz perspektywy jego rozwoju. Wnioski i rekomendacje zawarte w raporcie mogą być przydatne dla ekspertów zajmujących się planowaniem rozwoju marynarki wojennej w Polsce.

icon

Wnioski

icon

Wnioski

  1. Bezpieczeństwo morskie jest kluczowym elementem rozwoju marynarki wojennej, a jego zapewnienie wymaga współpracy międzynarodowej i inwestycji w nowoczesne technologie. 
  2. Rozwój polskiego przemysłu stoczniowego jest uzależniony od stabilności politycznej i gospodarczej kraju oraz od inwestycji w badania i rozwój. 
  3. Infrastruktura portowa w Polsce wymaga modernizacji i rozbudowy, aby sprostać wymaganiom rozwijającej się gospodarki morskiej. 
  4. Współpraca między sektorem publicznym a prywatnym jest kluczowa dla efektywnego wykorzystania potencjału gospodarczego linii brzegowej. 

icon

Główne rekomendacje

icon

Główne rekomendacje

  1. Wspieranie inwestycji w nowoczesne technologie i rozwój naukowych ośrodków badawczo-rozwojowych w celu zwiększenia potencjału obronnego i gospodarczego marynarki wojennej. 
  2. Stworzenie stabilnych warunków politycznych i gospodarczych dla rozwoju polskiego przemysłu stoczniowego, w tym poprzez zapewnienie stabilności podatkowej i regulacyjnej. 
  3. Inwestycje w rozbudowę i modernizację infrastruktury portowej, w tym w rozwój terminali kontenerowych i rozbudowę dróg wodnych. 
  4. Wspieranie inicjatyw publiczno-prywatnych w celu efektywnego wykorzystania potencjału gospodarczego linii brzegowej, w tym poprzez tworzenie stref ekonomicznych i inwestycyjnych. 

Skopiowano!

Skip to content