close

Raport

W tematyce: Bezpieczeństwo i obronność

Infrastruktura Dual -Use w formule partnerstwa publiczno – prywatnego

Data publikacji: 05/2023

Link źródłowy: kliknij tutaj

Informacja prasowa: kliknij tutaj

Skopiuj link do raportu
Pobierz raport w PDF
icon

Streszczenie

icon

Streszczenie

Raport Instytutu Sobieskiego koncentruje się na zastosowaniu partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w dziedzinie bezpieczeństwa obronności i infrastruktury krytycznej, zwłaszcza w kontekście potencjalnych zagrożeń wojskowych. Autorzy argumentują, że PPP może prowadzić do innowacyjnych rozwiązań i rozłożenia finansowania na dłuższy okres czasu, zachowując jednocześnie przejrzystość i szacunek dla interesu publicznego. Dokument ma na celu dostarczenie rekomendacji dotyczących współpracy między podmiotami publicznymi i prywatnymi w tym obszarze oraz pomoc przedsiębiorstwom prywatnym w zrozumieniu aspektów, które należy uwzględnić podczas pracy nad tego rodzaju infrastrukturą.

icon

Wnioski

icon

Wnioski

  1. Rozważenie koncepcji PPP jako narzędzia we współpracy w dziedzinie obronności, bezpieczeństwa i budowy infrastruktury krytycznej.
  2. Podjęcie działań w celu zintensyfikowania współpracy między sektorem prywatnym a publicznym w tym obszarze.
  3. Zwiększenie zaangażowania partnerów prywatnych w obszarach technologicznych i informatycznych, co prowadzi do innowacji.
  4. Zachowanie równowagi między rozwojem innowacyjnej infrastruktury a koniecznością zachowania tajemnicy państwowej.

icon

Główne rekomendacje

icon

Główne rekomendacje

  1. Opracowanie i wdrożenie regulacji prawnych, które umożliwią lepszą współpracę między partnerami publicznymi i prywatnymi .
  2. Szerzenie świadomości społecznej na temat korzyści wynikających ze współpracy publiczno-prywatnej w zakresie infrastruktury krytycznej i obronności.
  3. Wspieranie badań i rozwoju technologicznego w sektorze infrastruktury krytycznej i bezpieczeństwa oraz partnerstw z sektorem prywatnym w celu pozyskania funduszy na innowacje.
  4. Stworzenie korzystnych warunków dla prywatnych inwestorów, którzy chcą wnieść wysokie nakłady finansowe oraz wiedzę w realizację projektów w sferze bezpieczeństwa, obronności i infrastruktury krytycznej.

Skopiowano!

Skip to content