close

Raport

W tematyce: Gospodarka i rynek pracy

Praca zdalna po pandemii – Raport podsumowujący webinarium #6 Zdalne usługi medyczne oraz e-nauka i praca zdalna w szkolnictwie wyższym.

Data publikacji: 01/2023

Link źródłowy: kliknij tutaj

Informacja prasowa: kliknij tutaj

Skopiuj link do raportu
Pobierz raport w PDF
icon

Streszczenie

icon

Streszczenie

Raport podsumowuje webinarium na temat pracy zdalnej po pandemii, skupiając się na korzyściach niesionych przez pracę zdalną w telemedycynie oraz w szkolnictwie wyższym. W raporcie poruszono kwestie związane z wdrożeniem Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) oraz elektronicznego raportowania zdarzeń medycznych w placówkach POZ, które mają na celu ułatwienie dostępu do informacji o udzielonych świadczeniach i dokumentacji medycznej. Omówiono również wady i zalety zdalnej nauki oraz jej wpływ na relacje międzyludzkie. Raport kończy się podsumowaniem korzyści wynikających z pracy zdalnej oraz wskazaniem na potrzebę dalszych działań w celu poprawy jakości zdalnej nauki i telemedycyny.

icon

Wnioski

icon

Wnioski

  1. Praca zdalna może być skutecznym narzędziem w telemedycynie, umożliwiającym zdalne postawienie diagnozy i zaplanowanie leczenia. 
  2. Wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) i elektronicznego raportowania zdarzeń medycznych w placówkach POZ może ułatwić dostęp do informacji o udzielonych świadczeniach i dokumentacji medycznej. 
  3. Praca zdalna w szkolnictwie wyższym może umożliwić większą aktywizację zawodową niektórych grup osób, np. rodziców i osób dotkniętych niepełnosprawnościami ruchowymi. 
  4. Zdalna nauka może wpłynąć na relacje międzyludzkie, jednakże wdrożenie odpowiednich narzędzi i metodologii może pomóc w poprawie jakości zdalnej nauki. 

icon

Główne rekomendacje

icon

Główne rekomendacje

  1. Wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) i elektronicznego raportowania zdarzeń medycznych w placówkach POZ powinno być kontynuowane i rozwijane, aby ułatwić dostęp do informacji o udzielonych świadczeniach i dokumentacji medycznej. 
  2. Należy kontynuować prace nad rozwojem narzędzi i metodologii umożliwiających poprawę jakości zdalnej nauki.
  3. W celu zwiększenia skuteczności pracy zdalnej w telemedycynie, należy rozwijać narzędzia umożliwiające zdalne postawienie diagnozy i zaplanowanie leczenia. 
  4. Należy zwrócić uwagę na potrzebę zapewnienia odpowiedniego szkolenia dla pracowników służby zdrowia.

Skopiowano!

Skip to content